pondělí 27. října 2008

Minnewaska

Říjen a listopad jsou v průvodcích tradičně doporučovány jako nejlepší doba k návštěvě severovýchodní části Spojených států. To proto, že v tomto ročním období státy jako Massachusetts, Connecticut či New York doslova září všemi barvami. Území těchto států je z většiny pokryto listnatými lesy (přesněji řečeno, to území, které nebylo zalito betonem a asfaltem ve jménu civilizace), a umožňuje tak nádhernou pestrobarevnou podívanou i těm nejnáročnějším turistům, kteří vychutnávají přírodu zásadně z dálnice. My jsme se o posledním říjnovém víkendu přidali ke skupince našich kamarádů-studentů a vydali se na celodenní výšlap do Minnewasky, což je State park preserve (něco jako naše Národní přírodní rezervace) asi dvě hodiny cesty na sever od City.

Složení naší skupinky bylo značně mezinárodní: dva Kanaďané (shodou okolností oba jménem Jeremy), Korejka, Španělka, Němec, Němka, dvě Italky a dva Češi (=my dva). Unešeni jsme však byli myslím všichni stejně.

Minnewaska je proslulá svými jezírky, vodopády a hlavně zdaleka viditelnými skalními stěnami horského hřebene Shawangunk, který dosahuje výšky až 2000 stop. Postupující ledovec vytvořil na skalách do hladka vybroušené plošiny, které jsou na mnoha místech rozpraskané do několikametrové hloubky.Hlavním důvodem pro uspořádání výletu bylo, že právě poslední říjnový víkend je považován za období, kdy dosahuje barevnost lesů vrcholu. Zelená je zhruba v rovnováze se žlutou, do toho se mísí nejrůznější odstíny červené, hnědé a oranžové. No, nemohli jsme se vynadívat - obzvlášť když z města máme zrak trénovaný jenom na nepřeberné množství odstínů šedi.

Pořídili jsme ten den spoustu nádherných obrázků. Protože však z našeho blogu nechceme dělat fotoalbum, umístili jsme je na
náš web
. Pokud máte chuť vstoupit do "galerie podzimu", jste vítáni...3 komentáře:

verunka řekl(a)...

no teda skoro to vypadá, že je to tam hezčí než u nás doma....krááásnýýýý fotky, fakt!;)

Olga řekl(a)...

Ahojky,
to je tedy nádhera :o) Hned bych se tam rozjela, ty fotky jsou úžasné,
nádherná krajina a ty skály vybízí k lezení :o) Doufám,že vám po celou dobu
přálo počasí a užili jste si to tam :o)
Přeji spoustu dalších krásných zážitků a pěkný den

mamka řekl(a)...

Je dobré to vidět na vlastí oči, ale i na fotky už jsem se dívala několikrát v přírodě je vždycky moc pěkně, když je pěkné počasí. Mějte sepěkně. mamka